Понеділок, 16 травня 2022

Культові спорудиСвято-Іллінський храм Української Православної Церкви м.Славутич
Настоятель протоієрей Іоанн Шепіда

Історія будівництва храму розпочалася з бажання віруючих людей мати православний храм у місті.
15 грудня 1995 року Славутицька міська рада прийняла рішення про відвід земельної ділянки.

Територія відведена під даний комплекс становить 7,5 га.

У травні 1997 року інститут КиївЗНДІЕП, як генеральний проектувальник міста погодив майданчик будівництва.

1 червня 1999 року, в День міста, відбулось освячення місця будівництва храму та закладено капсулу із зверненням до нащадків.

На даний час будівництво храму майже завершено. Іде підготовка до внутрішнього оздоблення (розпису).

Image

Храм в честь ікони Матері Божої «Неустанна Поміч» Київської Архиєпархії, УГКЦ.

Адреса: м. Славутич, Печерський кварта.

Настоятель храму – протоієрей Юрій Логаза.

У 2009 р., у м. Славутич була зареєстрована громада вірних УГКЦ. У 2012 р. рішенням міської ради було виділено земельну ділянку площею 0.5 га для будівництва храмового комплексу названого в честь ікони Матері Божої «Неустанна Поміч».

21 квітня 2013 року в м. Славутичі владика Йосиф (Мілян), Єпископ Київської архиєпархії УГКЦ, освятив хрест та місце під забудову храму.

У листопаді 2015 закладено перший камінь майбутнього храму.

З 19 серпня 2017 року Богослужіння звершуються у новозбудованому храмі. 15 квітня 2018 р. Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук) звершив освячення храму у Славутичі.

У 2019 році розпочалися проектні та погоджувальні роботи щодо будівництва на території храмового комплексу Соціального Центру для дітей, а також осіб які опинилися у складних життєвих обставинах. У даному центрі також буде розміщено представництво міжнародного благодійного фонду «КАРІТАС».

Image

Парафія Св. Євгена Де Мазенода та Ангелів Охоронців – Славутич
Добринінський квартал, 19. Настоятель парафії О. Ромуальд Опєлка ОМІ

У грудні 1995 року католики, які мешкали у Славутичі, звернулися до настоятеля римсько-католицької парафії в Чернігові з проханням про духовну опіку. З цього часу до Славутича почали приїжджати Місіонери Облати Марії Непорочної.

В 1996 році єпископ ординарій Ян Пурвінський заснував парафію в Славутичі, присвоївши їй ім’я св. Євгена де Мазенода та Ангелів Охоронців.

У 2000 році міською владою католикам виділено земельну ділянку під забудову, яку 19 березня освятив єпископ-помічник Станіслав Широкорадюк OFMCap. В цьому ж році Згромадження Місіонерів Облатів розпочало будівництво каплиці (дому священика). Перша Служба Божа відбулася ще у підвалі незакінченої будови 21 травня 2001 року – в літургійний спомин покровителя парафії св. Євгена де Мазенода.

Image