Понеділок, 20 вересня 2021

НовиниДзвенить і грає бандура

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Близько 30 років у ДШМ м.Славутича навчають гри на бандурі – одному з найдавніших українських народних струнно-щипкових інструментів. З самого початку і донині клас бандури веде досвідчений педагог Світлана Науменко. Нещодавно їх ансамбль бандуристів «Калинонька» зайняв II місце на Всеукраїнському конкурсі «Класичний меридіан», що проходив в онлайн форматі.

У виконанні ансамблю прозвучали інструментальний твір «Осіння мелодія» ( комп. Євген Рибкін, переклад для бандури Ліни Марич) та вокально-інструментальний твір Оксани Дихтяр-Горобченко «Золотавий промінь».

Гра на бандурі дуже схожа до виконання на арфі – пальцями обох рук защипують струни, яких у сучасних концертних хроматичних інструментах налічується до 65. Вона чудово поєднується з класичними та електронними інструментами.

«Заняття в ансамблі сприяє розвитку музичного слуху та пам’яті, розвиває почуття ритму, а також допомагає виробленню специфічних навичок – уміння добре чути не лише себе, а й партнерів, - розповідає керівник колективу.- В процесі занять учні не тільки опановують гру на інструменті, а й займаються вокалом, розвивають художній смак і творчі здібності.»

«Калинонька» працює над оновленням репертуару, пропагує українську пісню, презентує глядачеві БАНДУРУ - цей стильний сучасний народний інструмент!

Відділ культури,національностей та релігій є виконавчим органом Славутицької міської ради.

E-mail:

culture@slav.gov.ua

Тел:

+38 (04579) 2-36-20

Ми в Youtube           Hosting Ukraine