Понеділок, 16 травня 2022

НовиниНова всеукраїнська традиція

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

СЛАВУТИЧ ЗАПОЧАТКОВУЄ НОВУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ТРАДИЦІЮ:
СВЯТКОВУ ХОДУ У ВІНОЧКАХ

Мала культурна столиця України Славутич у Всесвітній день вишиванки започаткував нову традицію святкову ходу у віночках. 20 травня  у Кіноконцертному комплексі міста відбулася виставка віночків та дефіле славутичанок в авторських вінках так місто почало святкування до 30-річчя Дня Незалежності.

Україна має свої національні символи, які ідентифікують нас як націю, несуть культурний і генетичний код і глибокі сенси, та є впізнаваними. І це не лише вишиванка, але й наш український традиційний віночок.

Віночок є проявом національної ідентичності, носієм глибоких давніх традицій та має безліч прихованих сенсів здавна і до сьогодні. Традиції плетіння українського вінка сягають глибокої давнини. Яким би не був привід створення цього барвистого оберегу, його завжди виплітали з особливою дбайливістю і трепетом, адже в основі українського вінка - любов до природи, шана до рідної землі, бажання добра, а квіти, що використовувалися під час створення вінків мали сакральне значення. Час відроджувати традиції, — вирішили у місті Славутичі, і організували виставку авторських віночків, з любов'ю створених відомими майстринями, які надихалися національними символами.

Спеціально до Всесвітнього дня вишиванки, 20 травня, 10 відомих майстринь-славутичанок створили та презентували унікальні авторські українські віночки, і  вклали туди глибокі сенси: когось надихали старослов'янські мотиви і прадавня культура, когось — традиційні українські квіти-символи, що були основою дівочих віночків здавна. Кожна майстриня додала у прикрасу щось своє, особливе.

Наприклад, червона калина, яскраві півонії, польові маки, яблуневий квіти— символи жіночого здоров'я та краси, вірності та відданості. Віночки з маленькими ляльками-мотанками - обереги для дівчини, що його носитиме. Шкіра та помпони у дизайні віночка — алюзія до трипільської культури. Віночок з синьо-жовтих метеликів з фоамірану символізує свободу і незалежність України. Також серед розмаїття яскравих віночків були вироби з бісеру, пшеничних колосків, бусин, намиста, стрічок, мішковини, ниток та мотузок тощо. 

Містяни та гості мали можливість надихнутися оригінальністю авторського задуму та трансляцією сенсів і їх втілення під час фотосесій, а також подивитися дефіле  в  авторських українських вінках.  На сьогодні всі роботи авторів передані на зберігання у Краєзнавчий музей міста.

«Малі міста в Україні завжди генерують нові цікаві ідеї, впроваджують нові традиції, є рушіями змін та перетворень культурних сенсів, трансформацій. І Славутич — одне з таких міст. Він вдало поєднує в собі історичні надбання та новітнє прочитання.Ми прагнемо поєднати їх, поновити інтерес суспільства, зокрема молоді, до нашого історичного культурного та генетичного коду, що заховано у символах країни — таких як вишиванка та віночок. Вони — артефакти  національної самосвідомості. І наше завдання — трансформувати ці послання, донести їх до сучасного українця, показати новітнє прочитання. Ми маємо пам'ятати про своє коріння, але й прямувати вперед в майбутнє. Ми маємо популяризувати історію національної культури через призму нинішнього часу», — прокоментувала подію начальник відділу культури, національностей та релігій Славутицької міської ради Ніна Баришевська.

Акція матиме продовження 24 серпня: в День Незалежності, в місті відбудеться масштабна хода славутичанок у вінках.

Славутич гостинно запрошує й інші міста підтримати цю ініціативу та долучитися до флешмобу святкової ходи містом у віночках. Творімо нову історію разом!

Довідка
Славутич – наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.
У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [to beⁱ] країна!», який складатиметься з роботи арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», діяльності «SESAM 2020 Poliklinika: Міжнародного семінару студентів-архітекторів від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї», ІІ Міжнародного фестивалю для людей поважного віку GOLDenFest та інших культурно-мистецьких ініціатив. 

Популярні новини

Славутич туристичний

Підписка

Ви маєте можливість завжди бути в курсі культурного життя Славутича